CTMC1812SF-151K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTMC1812SF-151K
Paket:
1812
Beschreibung:
SMD FERRITE CORE WW INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 105 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 9Ohm Max
Inductance 150 µH
Series CTMC1812SF
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 6MHz