CTMC1812SF-2R2M
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTMC1812SF-2R2M
Paket:
1812
Beschreibung:
SMD FERRITE CORE WW INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 380 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series CTMC1812SF
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 160MHz