CTML0805F-R068M
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTML0805F-R068M
Paket:
0805
Beschreibung:
68NH FER MULTIL SHLD INDUCTOR
Auf Lager : 5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 15 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 68 nH
Series CTML0805F
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 280MHz