CTML1206HCF-1R2M
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTML1206HCF-1R2M
Beschreibung:
1.2UH FER CORE MULTIL INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm
Inductance 1.2 µH