Zuhause / Fixed Inductors / CTMLP100804BF-4R7N
minImg
CTMLP100804BF-4R7N
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTMLP100804BF-4R7N
Paket:
1008
Beschreibung:
4.7UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 300mA
Inductance Frequency - Test 3 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm
Inductance 4.7 µH