CTP1330F-182K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTP1330F-182K
Paket:
SMD
Beschreibung:
1.8UH SMD MOLDED INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.18A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.142" (3.60mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.95 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.311" L x 0.128" W (7.90mm x 3.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Ratings -
DC Resistance (DCR) 48mOhm Max
Inductance 1.8 µH