CTPTF-1212EP13
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTPTF-1212EP13
Beschreibung:
127UH SMD POE POWER TRANSFORMERS
Benutzer handbuch
Footprint 0.689" L x 0.551" W (17.50mm x 14.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Chipset Manufacturer -
Applications Power Over Ethernet (PoE)
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Voltage - Primary 33 ~ 57V
Voltage - Isolation 1500Vrms
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension -
Product Status Active
Intended Chipset -
Series CTPTF
Type For DC/DC Converters
Mfr Central Technologies
Frequency 200kHz
Style -
Package Tray
Voltage - Auxiliary -
Inductance @ Frequency 127µH