CTS1F-101J
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTS1F-101J
Paket:
Axial
Beschreibung:
100UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 60 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 198 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.260" L (2.80mm x 6.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.6Ohm Max
Inductance 100 µH
Series CTS1F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 13.2MHz