CTS3F-6R8J
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTS3F-6R8J
Paket:
Axial
Beschreibung:
6.8UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 280 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.409" L (4.06mm x 10.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Inductance 6.8 µH
Series CTS3F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 55MHz