CTS4F-681K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTS4F-681K
Paket:
Axial
Beschreibung:
680UH XIALSHIELDED INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 50mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 75 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 163 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8.8Ohm Max
Inductance 680 µH
Series CTS4F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 5.6MHz