CTS4HTF-183J
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTS4HTF-183J
Paket:
Axial
Beschreibung:
18000UH XIALSHIELDED INDUCTR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 10mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 50 @ 79kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 48 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 104Ohm Max
Inductance 18 mH
Series CTS4HTF
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 720kHz