CTS4HTF-221J
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTS4HTF-221J
Beschreibung:
220UH XIALSHIELDED INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 80mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 65 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 251 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max
Inductance 220 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 9.4MHz