CTS4HTF-2R7J
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTS4HTF-2R7J
Beschreibung:
2.7UH XIALSHIELDED INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 1.13A
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 41 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.13 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max
Inductance 2.7 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 96MHz