CTS4HTF-561J
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTS4HTF-561J
Beschreibung:
560UH XIALSHIELDED INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 55mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 70 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 174 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8Ohm Max
Inductance 560 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 6MHz