CTS5F-100J
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTS5F-100J
Paket:
Axial
Beschreibung:
10UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Auf Lager : 1
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 65 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 770 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" Dia x 0.449" L (3.81mm x 11.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 420mOhm Max
Inductance 10 µH
Series CTS5F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 55MHz