CTS7F-822K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTS7F-822K
Paket:
Axial
Beschreibung:
AXIAL LEADED SHIELDED INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 110 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.300" Dia x 0.725" L (7.62mm x 18.41mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.19Ohm
Inductance 8.2 mH