CTSL1112F-472J
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTSL1112F-472J
Paket:
Radial
Beschreibung:
4700UH RAD SHLDED FIX INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 30 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±5%
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.441" Dia (11.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 7.6Ohm Max
Inductance 4.7 mH
Series CTSL1112F
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 540kHz