CTSPI2D10F-470M
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTSPI2D10F-470M
Beschreibung:
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 180mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 240 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.43Ohm
Inductance 47 µH