CTSPMA4012F-4R7M
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTSPMA4012F-4R7M
Beschreibung:
POWR INDUCTOR SMD SHIELDED 4.7UH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 3.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.173" L x 0.173" W (4.40mm x 4.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 128mOhm Max
Inductance 4.7 µH