CTSR0908F-101L
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTSR0908F-101L
Paket:
8-SMD
Beschreibung:
100UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.374" W (10.50mm x 9.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SMD
Ratings -
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Inductance 100 µH
Series CTSR0908F
Type -
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Frequency - Self Resonant 6MHz