CTSR0908F-1R5M
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTSR0908F-1R5M
Beschreibung:
1.5UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 20 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.374" W (10.50mm x 9.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 14mOhm Max
Inductance 1.5 µH
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Frequency - Self Resonant 65MHz