CTX100-2-52-R
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
CTX100-2-52-R
Beschreibung:
FIXED IND 100UH 4.4A 53.4MOHM TH
Auf Lager : 85
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Current - Saturation (Isat) 4.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.945" Dia x 0.654" W (24.00mm x 16.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 53.4mOhm Max
Inductance 100 µH