CTX20-2-52-R
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
CTX20-2-52-R
Beschreibung:
FIXED IND 20UH 3.2A 39.2 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Current - Saturation (Isat) 3.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia x 0.295" W (12.50mm x 7.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 39.2mOhm Max
Inductance 20 µH