CUS1500M-12
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
CUS1500M-12
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 12V 1500W
Product Status Active
Efficiency 85%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC, 120 ~ 340 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 10.28" L x 5.00" W x 2.48" H (261.0mm x 127.0mm x 63.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 125 A
Series CUS1500M (1500W)
Power (Watts) 1500W