CUS250M-24/J
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
CUS250M-24/J
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 250W
Auf Lager : 9
Product Status Active
Efficiency 94%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Laboratory, Medical
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, UKCA
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.56" H (101.6mm x 50.8mm x 39.5mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10.41 A
Series CUS250M (250W)
Power (Watts) 250W