CUS500M1-48
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
CUS500M1-48
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 48V 302W
Auf Lager : 11
Product Status Active
Efficiency 96%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features -
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.46" H (127.0mm x 76.2mm x 37.1mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.3 A
Series CUS500M1 (500W)
Power (Watts) 302W (504W Forced Air)