CUT35-522
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
CUT35-522
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 35W
Product Status Active
Efficiency 81%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features DC Input Capable, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.06" H (101.6mm x 50.8mm x 27.0mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 1.2 A
Current - Output 1 3 A
Series CUT35 (35W)
Power (Watts) 35W
Type Open Frame
Current - Output 3 850 mA