CV50K5BL1
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CV50K5BL1
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
CV 50VRMS 5MM BULK L1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 73.8 V
Capacitance @ Frequency 350 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 82 V
Varistor Voltage (Max) 90.2 V
Series CV
Energy 2.7J
Package / Case Disc 5mm
Mfr Bourns Inc.
Maximum AC Volts 50 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 65 V
Current - Surge 400 A