CW00556R00JS73
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CW00556R00JS73
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 56 OHM 6.5W 5% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 56 Ohms
Series CW
Power (Watts) 6.5W