CW0101K600KE73
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CW0101K600KE73
Beschreibung:
RES 1.6K OHM 13W 10% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.6 kOhms
Series CW
Power (Watts) 13W