Zuhause / Ceramic Capacitors / D120D43W331MR/LS374
minImg
D120D43W331MR/LS374
CalRamic Technologies LLC
Produkt-Nr.:
D120D43W331MR/LS374
Beschreibung:
12KV, X5R, 330PF, +/-20%, RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.600" (15.24mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated 12000V (12kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.430" Dia (10.92mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Series -
Package / Case Radial, Disc
Mfr CalRamic Technologies LLC
Capacitance 330 pF