D15P33E6GX00LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
D15P33E6GX00LF
Beschreibung:
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR
Auf Lager : 222
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Shell Material, Finish Steel, Tin-Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A per Contact
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.318" (8.08mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C