D15S13A4GI00LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
D15S13A4GI00LF
Beschreibung:
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SLDR
Benutzer handbuch
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.409" (10.40mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C