D16OAS11DGRNTRFLAT
E-Switch
Produkt-Nr.:
D16OAS11DGRNTRFLAT
Beschreibung:
SWITCH PB SPDT 8A 125V
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color Incandescent, Green
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Ingress Protection -
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Square, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.00mm Dia
Current Rating (Amps) 8A (AC), 6A (DC)
Circuit SPDT
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 48 VAC/DC
Series D16
Voltage Rating - DC 24 V
Type Standard, Illuminated
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 125 V