D1MPC0603DR020FF-T5
Thin Film Technology Corp.
Produkt-Nr.:
D1MPC0603DR020FF-T5
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 0.02 OHM 1% 1/3W 0603
Auf Lager : 14240
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 20 mOhms
Series D1MPC
Power (Watts) 0.333W, 1/3W