D1MPC0805DR003FF-T5
Thin Film Technology Corp.
Produkt-Nr.:
D1MPC0805DR003FF-T5
Paket:
0805
Beschreibung:
RES 0.003 OHM 1% 1/2W 0805
Auf Lager : 14849
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 3 mOhms
Series D1MPC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W