D272K25Y5PH63J5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
D272K25Y5PH63J5R
Beschreibung:
CAP CER 2700PF 100V Y5P RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Active
Ratings -
Series D
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2700 pF