D2F01L30A1
Omron Electronics Inc-EMC Div
Produkt-Nr.:
D2F01L30A1
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 30V
Benutzer handbuch
Operating Position 0.374" (9.5mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Release Force 4.079gf
Ingress Protection IP40
Termination Style PC Pin
Actuator Type Lever, Simulated Roller
Current Rating (Amps) 100mA (DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Series D2F
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function On-Mom
Operating Force 55gf
Overtravel 0.020" (0.5mm)
Electrical Life 100,000 Cycles
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Pretravel -
Features Actuator Mounted Left Side
Package Bulk
Base Product Number D2F
Differential Travel 0.020" (0.5mm)