D37P13A4GL00LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
D37P13A4GL00LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SLDR
Auf Lager : 9
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Shell Material, Finish Steel, Tin-Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A per Contact
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.409" (10.40mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C