D37S24B4PA00LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
D37S24B4PA00LF
Beschreibung:
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Benutzer handbuch
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Shell Material, Finish Steel, Tin-Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A per Contact
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Features -
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C