D37S80C4PV00LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
D37S80C4PV00LF
Beschreibung:
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A PRESS
Benutzer handbuch
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.318" (8.08mm)
Features Board Guide
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C