DAM15P743
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
DAM15P743
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR
Benutzer handbuch
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Yellow Cadmium Plated
Ingress Protection Harsh Environment
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.318" (8.08mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features -
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C