DAM15S300Z
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
DAM15S300Z
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Benutzer handbuch
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Zinc Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C