DAR72405TU
Sensata-Cynergy3
Produkt-Nr.:
DAR72405TU
Hersteller:
Sensata-Cynergy3
Beschreibung:
RELAY REED SPST-NO 5KV 24V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Switching Voltage 1000VAC, 1000VDC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style PC Pin, Solder Turret
Coil Current 30.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 780 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Series DA
Operate Time 3 ms
Mfr Sensata-Cynergy3
Contact Material Rhodium (Rh)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 20 VDC