DAV7W2S500G30LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
DAV7W2S500G30LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN D-SUB RCPT 7POS R/A SLDR
Benutzer handbuch
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A, 30A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.406" (10.30mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass, Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A) - 7W2
Operating Temperature -55°C ~ 125°C