DB016060BC15238BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
DB016060BC15238BJ1
Beschreibung:
CAP FEEDTHRU 1500PF 3KV AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) -
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Thread Size M4
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.339" Dia x 2.360" L (34.00mm x 59.94mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) -
Product Status Active
Ratings -
Series DB
Package / Case Axial - Threaded Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1500 pF
Package Bulk
Current 5 A