DB030100BP10236BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
DB030100BP10236BJ1
Beschreibung:
CAP FEEDTHRU 1000PF 8KV AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) -
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 8000V (8kV)
Thread Size M6
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.770" Dia x 3.937" L (44.96mm x 100.00mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) -
Product Status Active
Ratings -
Series DB
Package / Case Axial - Threaded Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 pF
Package Bulk
Current 30 A