DBF25P065TXLF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
DBF25P065TXLF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP
Benutzer handbuch
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Wire Gauge 20 AWG
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C