DBL13W3P300H30LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
DBL13W3P300H30LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
DSUB POWER STB
Benutzer handbuch
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A, 30A
Contact Finish -
Contact Type Signal and Power
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Operating Temperature -55°C