DBL17W2S300G00LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
DBL17W2S300G00LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN D-SUB RCPT 17POS VERT SLDR
Benutzer handbuch
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power (Not Included)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature -55°C ~ 125°C